Markayı kurarken edindiğim amaç, içinde bulunduğumuz kıyafetlerin mutluluğumuzu, özgüvenimizi ve feminenliğimizi arttırmasını sağlamaktı.

 

Günümüzde kadınlarımızın önemli iş görüşmeleri, toplantılar ve özellikle siyasi arenalarda feminenliklerini baskıladıkları bir imaja büründüklerini görüyoruz. Saçlar sımsıkı topuz yapılır, koyu renkli pantolon ceketler giyilir ve erkek egemenliği kabul edilmiş olarak “onlara” benzemeye çalışılır. Eğer kişinin kendi tercihi bu şekilde giyinmekse şahane fakat birçok kadının ne yazık ki “daha ciddiye alınabilir olmak” veya “ben de sizin kadar güçlüyüm imajını vermek” adına gardrobun en maskülen parçalarını seçmek durumunda hissettiklerini görüyoruz.

 

Diyorum ki, biz kadınlar olarak saçlarımızı salabilir dağıtabiliriz, dekolte giyinebiliriz; renkler havada uçuşabilir. Biz hala aynı biziz: Güçlü, dik duran, ne istediğini bilen ve kadın olduğunu ortaya koymaktan çekinmeyen bireyleriz! Kadın olmak doğuştan gelen bir güçtür ve bu gücü cesurca ortaya koymalıyız!

Nisan Ataş Demi Couture; mutlu, özgüvenli, ne istediğini bilen, kendini ortaya koyabilen, zarif, elegan ve güçlü kadın imajını desteklemek adına burada! “Kalite” kendimizi iyi hissetmek için ilk mottomuz.

 

Marka olarak çalışma etiğimiz her şeyin önünde! İnsanlar bir ürünü satın alıp teslimat için beklediği sürede o ürün üzerine bir hayal geliştirir, biz ürünü teslim aldığında müşterilerimizi hayallerinin ötesinde mutlu etmeyi hedefliyoruz. Tasarıma en iyi sonucu verecek kumaş türünü belirleyip en kalitelisini bulup seçmekle başlayan ve harika bir ekibin elinden çıkan tertemiz işçilikle tamamladığımız tasarımlara kendi kültürümüzden notalar da ekledik.

 

Bizler Doğu mu Batı mı olduğu net olarak söylenemeyen bir coğrafyadan geliyoruz ve gün içinde işe veya okula giderken defalarca kıta değiştirilen bir şehirde büyümüş bir birey olmanın verdiği sonsuz kültür çeşitliliğini de yanımıza alarak oluşturduğumuz geleneksel ve yöresel el işçiliklerinin modern tasarımlarla buluştuğu kıyafetler şimdi sizlerle buluşuyor. Uzun saatler, her biri günler hatta bazen haftalar süren el emeği işlemeler ve kaliteyi bir araya getirerek ortaya çıkardığımız tasarımlarımızla sizleri mutlu etmeyi hedefliyoruz.

 

Sahip olduklarımızın ne kadar biricik olduğunu görme farkındalığıyla,

Nisan

Demi-Couture Nedir ?

Kişiye özel dikim anlamına gelen “couture” kelimesinin Fransızca’da “yarı” anlamı taşıyan “demi” kelimesiyle buluşmasıyla kullanılan “demi-couture” terimi “kişiye özel tasarım kalitesi ve işçiliğiyle hazır giyim” anlamına gelmektedir. Tasarımlar hazır giyimdeki gibi topluca kesilip her bir aşamada ayrı ayrı kişilerin elinden geçerek seri üretilmez.

Ürünlerde el işçiliklerinin yanı sıra elde dokuma kumaşlar, yüksek kalitede işçilik ve kaliteli kumaşlar kullanılır.

Terzi tek bir modele saatlerini hatta bazen günlerini ayırır, her bir detay manken üzerinde incelenerek gözden geçirilir ve ürün en yüksek kalitede müşteriye ulaştırılır. Kısacası kişiye özel beden ölçüleriyle değil, hazır giyim bedenleme ölçüleriyle couture kalitesinde üretilen ürün demektir.

Bizi Takip Edin
Ig. Fb.
X